تبلیغات
كافه ی آیدا - بستنی بادام زمینی

جستجو

 

بستنی بادام زمینی

یکشنبه 8 شهریور 1388   02:36 ب.ظ


نوع مطلب : دسر و بستنی ،

كره ی بادام زمینی و شكلات یخ زده مزه ای استثنایی به این بستنی می دهد.

مدت آماده سازی: حدود 15 دقیقه + زمانی كه برای خنك شدن لازم است.
مدت انجماد : 6 – 5 ساعت

 

مواد لازم:
(برای 6 نفر)

كره ی بادام زمینی / 60 گرم
شكلات شیری (سفید) / 60 گرم
عسل (ترجیحا به رنگ روشن) / 4 قاشق غذاخوری
آب پرتقال / 4 قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش / 1 قاشق غذاخوری
خامه ی غلیظ / 250 گرم (1 پیمانه)
شیره ی مربای پرتقال / 2 قاشق چایخوری

برای تزیین:
خامه زده شده
بادام زمینی نیم كوب

1 كره ی بادام زمینی را در ظرف نسوز متوسطی كه بتوان آن را روی قابلمه ای جا داد و یا در كاسه ای كه بتوان آن را در مایكروویو قرار داد، بریزید. شكلات را تكه تكه كرده و به همراه عسل و آب پرتقال داخل كاسه بریزید.

2 ظرف نسوز را داخل قابلمه ای كه آب آن در حال جوشیدن است و یا روی بخار سماور قرار دهید. مواد را دایما و تا زمانی كه به صورت سس نرم و یكدستی در بیاید هم بزنید. همچنین می توانید همه ی مواد را با هم مخلوط كرده، مدت 90 – 60 ثانیه در مایكروویو روی درجه 100 درصد قرار دهید. سپس مایه را بیرون آورده، كمی هم بزنید تا نرم و یكدست شود.

3 مایه ی فوق را كناری گذاشته تا خنك شود. اما هرچند مدت یكبار آن را هم بزنید تا یخ نزند. سپس آب ایمو را به آن اضافه نمایید.

4 در كاسه ی جداگانه ای خامه را آنقدر بزنید تا سفت شود. 1 قاشق غذاخوری از خامه ی زده شده را به مخلوط بادام زمینی اضافه نمایید تا نرم و رقیق شود. سپس باقیمانده ی خامه را با هم مخلوط كنید.

5 اگر از دستگاه بستنی ساز استفاده می كنید، در این مرحله مایه را در دستگاه بریزید. در غیر این صورت فریزر را روی سردترین درجه ی آن بگذارید. مایه ی بستنی را در ظرف پلاستیكی با گنجایش 600 میلی لیتر (½ 2 پیمانه) بریزید.

6 ظرف را مدت 6 – 5 ساعت در فریزر قرار دهید. این بستنی نیازی به این كه در طول زمان انجماد زده شود ندارد. درجه فریزر را پس از مدت مقرر به حالت اول برگردانید.

7 قبل از مصرف بستنی را در ظرف قالب بزنید و با خامه زده شده و بادام زمینی كوبیده شده تزیین نمایید.

نكته:
بادام زمینی باعث ایجاد حساسیتهای شدیدی در بعضی افراد می شود. پس بهتر است وجود بادام زمینی در بستنی را به میهمانان خود اطلاع دهید.

حداكثر ارزش غذایی هر وعده:
كالری: 330 واحد
پروتیین: 5 گرم
چربی: 26 گرم
هیدرات كربن: 22 گرم


نوشته شده توسط : Ayda

 
الشیخ النمر