تبلیغات
كافه ی آیدا - بستنی عسل و لیمو ترش

جستجو

 

بستنی عسل و لیمو ترش

چهارشنبه 11 شهریور 1388   01:28 ب.ظ


نوع مطلب : دسر و بستنی ،

 این بستنی با تركیب دو طعم ترش و شیرین بسیار لذیذ است.

مدت آماده سازی: حدود 20 دقیقه + مدت زمان خنك شدن
مدت انجماد: 8 – 7 ساعت

 

مواد لازم:
(برای 8 – 6 نفر)

رنده ی پوست و آب 2 عدد لیمو ترش (به نكته توجه كنید)
آب / 4 قاشق غذاخوری
شكر / 60 گرم (¼ پیمانه)
عسل به رنگ روشن /  4 قاشق غذاخوری
خامه غلیظ / 250 میلی لیتر (1 پیمانه)

برای تزیین:
برش لیمو ترش
برگ نعناع
گلهای تازه

1 ابتدا پوست لیمو ترش رنده شده، آب و شكر را در قابلمه ای ریخته؛ روی حرارت متوسط بگذارید و تا زمانی كه شكر كاملا حل شود آن را هم بزنید. سپس بدون آنكه مایه را هم بزنید بگذارید جوش بیاید.

2 وقتی شیره جوش آمد، لیمو ترش و عسل را نیز به آن اضافه نموده به هم بزنیدو بگذارید 30 ثانیه بجوشد. سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته، با دستمال تمیز روی آن را بپوشانید و بگذارید مدت 1 ساعت بماند تا خنك و غلیظ شود. فریزر را روی سردترین درجه بگذارید. اما اگر از بستنی ساز استفاده می كنید، نیازی به این كار نیست.

3 خامه را در كاسه ریخته، آنقدر به هم بزنید تا سفت شود. سپس به دقت مایه ی عسل را كه حالا كاملا خنك شده به آن اضافه نمایید. بلافاصله این مایه را در ظرفی به گنجایش 1 لیتر (4 پیمانه) از جنس پلاستیك بریزید.

4 مایه بستنی را به مدت 2 ساعت و تا زمانی كه بلورهای یخ شروع به شكل گرفتن و مایه شروع به سفت شدن كند در فریزر قرار دهید. پس از این زمان ظرف را از فریزر خارج كرده با همزن برقی آنقدر بزنید تا بستنی نرم شود.

5 در ضرف را ببندید و دوبتره در فریزر قرار دهید. همین عمل را دوبار دیگر تكرار كنید و ظرف را از فریزر خارج كرده مجددا هم بزنید. در انتها ظرف را دوباره در فریزر قرار داده، بگذارید كاملا ببندد. سپس درجه فریزر را به حالت اول برگردانید.

6 قبل از مصرف، بستنی را در یخچال یا مایكرویو قرار دهید. (به مقدمه صفحه 3 مراجعه كنید). بستنی را با قاشق مخصوص گلوله كرده در بشقابهای تكی قرار دهید و با برش های لیمو، برگ نعناع و گل تازه تزیین كنید.

نكته:
هنگام رنده كرده پوست لیمو ترش آن را روی كاغذ روغنی رنده كنید. سپس با استفاده از قلم مو شیرینی پزی، تمام پوستهای چسبیده به رنده را پاك كنید. می توانید به همین روش پوستهای روی كاغذ را نیز پاك كرده و داخل كاسه یا قابلمه بریزید.

حداكثر ارزش غذایی هر وعده:
كالری: 130 واحد
پروتیین: 1 گرم
چربی: 6 گرم
هیدرات كربن: 12 گرم


نوشته شده توسط : Ayda

 
الشیخ النمر